nesvakidašnjeklasičnoelegantno

MARIA ELENA

36Broj osoba
#2636Poredak u HR
Značenje

gospodarica

Porijeklolatinski
NadimciMaša, Lena

Otkrijte značenje imena Maria Elena i njegovu popularnost u Hrvatskoj.

Iako je prisutno, ime može imati regionalnu koncentraciju.

Mini pregled županija

Ili usporedi imena u swipeu →

Značenje i podrijetlo

Što predstavlja ime MARIA ELENA?

Maria Elena kombinira dva predivna imena, odražavajući bogatu baštinu i simboliku.

Ime Maria često se tumači kao 'gospodarica' ili 'božja milost', dok Elena najčešće simbolizira svjetlost ili sjaj.

Iako nema točno definiranih povijesnih podataka, ime odražava klasične i suvremene vrijednosti.

Dojam imena

Kako ime zvuči i kako se doživljava

topao

Ime se često povezuje s tradicijom i kulturom, predstavljajući ženske kvalitete i snagu.

Osobine koje se najčešće vežu uz ovo ime:
njegovanaosjetljivaentuzijastičnamudar

Atlas županija

Gdje u Hrvatskoj žive nositelji imena MARIA ELENA

Intenzitet zelene boje pokazuje udio nositelja imena po županiji — što tamnije, to više nositelja.

Bjelovarska-Bilogorska: nema zabilježenih nositeljaBrodsko-Posavska: nema zabilježenih nositeljaDubrovačko-Neretvanska: nema zabilježenih nositeljaGrad Zagreb: nema zabilježenih nositeljaIstarska: nema zabilježenih nositeljaKarlovačka: nema zabilježenih nositeljaKoprivničko-Križevačka: nema zabilježenih nositeljaKrapinsko-Zagorska: nema zabilježenih nositeljaLičko-Senjska: nema zabilježenih nositeljaMeđimurska: nema zabilježenih nositeljaOsječko-Baranjska: nema zabilježenih nositeljaPožeško-Slavonska: nema zabilježenih nositeljaPrimorsko-Goranska: nema zabilježenih nositeljaSisačko-Moslavačka: nema zabilježenih nositeljaSplitsko-Dalmatinska: nema zabilježenih nositeljaVaraždinska: nema zabilježenih nositeljaVirovitičko-Podravska: nema zabilježenih nositeljaVukovarsko-Srijemska: nema zabilježenih nositeljaZadarska: nema zabilježenih nositeljaZagrebačka: nema zabilježenih nositeljaŠibensko-Kninska: nema zabilježenih nositelja

Nadimci i varijante

Nadimci za ime MARIA ELENA

Najčešći odmilni oblici imena MARIA ELENA u svakodnevnom govoru.

Najčešći nadimci za ime MARIA ELENA su Maša, Lena.

Srodna imena: Maja, Elena.

Za roditelje

Može li biti dobar izbor za dijete?

Odaberite ime Maria Elena za svoje dijete i omogućite mu nasljeđe snage i ljepote.

Ako volite ovakav profil imena, razmotrite i: Ana, Sofija, Lena.

Kartica imena

Podijeli karticu imena

Ime MARIA ELENA, brojnost i pregled županija u jednoj kartici.

Matlas
Atlas imena Hrvatske

MARIA ELENA

klasičnoelegantnožensko
U Hrvatskoj36 osoba

Maria Elena je zlatno ime koje spaja klasičnu ljepotu i suvremeni šarm.

Česta pitanja

Koliko je ime MARIA ELENA često u Hrvatskoj?

Prema dostupnim podacima, ime MARIA ELENA nosi 36 osoba u Hrvatskoj.

Gdje je ime MARIA ELENA najprisutnije?

Županijska raspodjela za ime MARIA ELENA trenutačno nije dostupna.

Kakav dojam ostavlja ime MARIA ELENA?

topao Suvremeno, ali s dodirom tradicije.

Koji su nadimci za ime MARIA ELENA?

Najčešći nadimci i odmilni oblici imena MARIA ELENA su: Maša, Lena.

Nastavite istraživati

Slična i povezana imena

Pogledajte više sličnih imena u roditeljskom pregledu: Odabir imena za bebu →

Najtraženiji izbori

Popularna imena trenutno

Brze činjenice

Broj osoba
36 u Hrvatskoj
Nacionalni poredak
#2636
Podrijetlo
latinski
Županija s najviše nositelja
Nije dostupno
Dojam
topao

Istražite dalje

Povezane teme

Pogledajte još sadržaja povezanog s imenom MARIA ELENA.

Za roditelje

Razmatraš MARIA ELENA za bebu?

Roditelji uz ovo ime često uspoređuju i: MARCELLA, MARIANNA, MELANIA.

Otvori swipe odabirKlasični pregled